Kodėl verta auginti alpakas

Kodėl verta pradėti auginti alpakas?

1. Meilė gyvūnams

Kai pirmą kartą aplankėme alpakų ūkį ir pamatėme tuos žavingai atrodančius gyvūnus, supratome, kad tai meilė iš pirmo žvilgsnio! Tad nedvejodami nusprendėme kelias alpakas įsigyti patys. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Kadangi jau auginome du didelius šunis ir katiną, alpakos buvo tikra egzotika mūsų kieme, o meilė gyvūnams ir jų dėmesys mums atperka visą sunkų darbą.

2. Prabangi ir natūrali vilna

Alpakų vilna yra labai aukštos kokybės, ypač minkšta, puri ir labai šilta. Nors ir panaši į avies vilną, tačiau ji „nekanda“, nes  neturi lanolino. Todėl visi gaminiai iš alpakos vilnos tinka alergiškiems žmonėms. Šių gyvūnų vilna kerpama kasmet ir turi plačias panaudojimo galimybes.

3. Gyvenimo kaime privalumas

Kadangi auginame alpakas, daugiau laisvalaikio praleidžiame lauke, arčiau gamtos. Mūsų ūkis įsikūręs miškų ir pievų apsuptyje, tad gyvenimo tempas rūpinantis gyvūnais tampa kur kas lėtesnis. Kadangi alpakos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną.

4. Lengva prižiūrėti

Palyginus su kitais, dažniausiai ūkiuose gyvenančiais gyvūnais, alpakoms reikia mažai priežiūros. Jos taip pat puikiai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų. Šiems gyvūnams svarbu nuolatos turėti maisto ir švaraus geriamo vandens bei pastogę, saugančią nuo gamtos stichijų. Didžiąją laiko dalį jos praleidžia ganyklose. Tiesa, alpakas reikia kasmet kirpti, prižiūrėti jų kojų nagus bei dantis ir kitaip rūpintis gyvūno sveikata.

5. Alpakos padeda sumažinti stresą

Nors alpakos kartais būna užsispyrusios ar net spjaudosi, tačiau vis daugiau gyvūnų mylėtojų renkasi jas auginti. Laikas, praleistas su alpakomis padeda sumažinti per dieną sukauptą stresą ir ramina. Šie gyvūnai yra priskiriami terapiniams.

6. Alpakas galima dresuoti

Alpakos yra labai protingos ir gali būti dresuojamos. Šiuo metu savo ūkyje mokome alpakų patinus eiti su mumis pasivaikščioti į mišką bei atbėgti pas mus reaguojant į garsą. Užsiimant alpakų dresūra jas galima išmokyti įvairių gudrybių, tačiau dresuojant šiuos gyvūnus reikia nemažai kantrybės.

7. Alpakų mėšlas yra puiki trąša

Alpakų išmatas galima naudoti kaip trąšas! Šių gyvūnų mėšlo kvapas nėra toks stiprus kaip karvių mėšlo, tačiau puikiai tinka tiek vidaus, tiek lauko augalų tręšimui. Tad augindami alpakas gaunate nemokamų organinių trąšų. Šie gyvūnai labai tvarkingi – tuštinasi vienoje vietoje, o tai palengvina ir ganyklų bei tvartų priežiūrą.

8. Mieliausi jaunikliai

Vienas didžiausių alpakų auginimo džiaugsmų yra jų jaunikliai. Beveik metus trunkantis nėštumas padovanoja po vieną jauniklį. Alpakiukai labai smalsūs ir žaismingi, tad pavergia bet kurio širdį.

Šią savaitę alpakos laukia  lankytojų, REGISTRUOTIS NEREIKIA:

Šeštadienį (Gegužės 25d.) 11-15h
Sekmadienį (Gegužės 26d.) 11-15h
Šeštadienį (Birželio 1d.) VASAROS ATIDARYMO FIESTA
 
🦙Bilieto kaina 7Eur/lankytojui. Vaikai iki 2metų įleidžiami nemokamai.
🥕Maistas alpakoms 1Eur 
☀️Geru oru alpakos ganosi lauke, tad pasirūpinkite avalyne, kurios negaila išmurzinti. Jei oro sąlygos bus prastos su alpakomis bendrausime jų namuose
☕️Po edukacijos pas alpakas, mūsų krautuvėlėje galima atsigerti kavos, kakavos, arbatos, įsigyti alpakos vilnos gaminių ir kt.
 ‼️ Su gyvūnais ūkyje lankytis DRAUDŽIAMA‼️
‼  Prieš atvykstant susipažinti su ūkio taisyklėmis: