Haris alpaka

Alpakos stebuklingi ūkio gyvūnai

Alpakos – smalsios, draugiškos ir charakteringos augintinės. Šie gyvūnai visi skirtingi ir unikalūs, išsiskiria snukio bruožais, sudėjimu, vilnos augimu ir savybėmis, taip pat ir savo charakteriais.
Nors alpakų gimtinė yra Pietų Amerikos Andų kalnai, jos puikiai prisitaikę gyventi ir Lietuvoje.

Tai ką reikėtų žinoti norint auginti alpakas?
1. Alpakos yra bandos gyvūnai, tad po vieną negyvena. Planuojant auginti šias gražuoles, reiktų įvertinti gyvūnų skaičių, kurį galite auginti. Rekomenduojame auginti bent 3 tos pačios lyties alpakas, kad jos sudarytų bandą ir gerai jaustųsi.
2. Alpakų bandoje vyrauja hierarchija, tad reikėtų stebėti, ar visi gyvūnai turi galimybę paėsti, kadangi šie kamelidai yra bandos gyvūnai ir beveik visas veiklas atlieka kartu. Jie kartu ėda, atrajoja, žaidžia, guli bei tuštinasi.
3. Alpakos yra žolėdžiai gyvūnai. Šiltuoju sezonu reikalingi aptvarai, kuriuose netrūktų žolės. Taip pat reikia pasirūpinti, kad net ir vasarą alpakos turėtų šieno. Šie gyvūnai per dieną praleidžia apie 10 valandų užkandžiaudami. Kadangi Lietuviška žolė skiriasi nuo kalnų žolės, reikia papildomai pasirūpinti specialiais laižalais alpakoms ir kombinuotu pašaru.
Taip pat svarbu, kad gyvūnai turėtų priėjimą prie aukštos kokybės švaraus vandens.
3. Taip pat reikia pasirūpinti tvartu alpakoms. Svarbu, kad gyvenamoji patalpa būtų apsaugota nuo kritulių ir vėjo. Gyvūnai esant prastoms oro sąlygoms turi būti laikomi po stogu ar tvarte. Kadangi Lietuvoje vasaros vis karštesnės reiktų pasirūpinti ir pavėsiu, bei atsivėsinimo būdais.
4. Nors šie kamelidų genties atstovai gana savarankiški, bet reikalinga kasdienė priežiūra. Privaloma gyvūnams užtikrinti maitinimosi galimybes, pasirūpinti vandeniu. Taip pat prižiūrėti tualetų zonas ne tik tvarte bet ir ganyklose. Savo ūkyje tvarkomės beveik kasdien, taip apsaugome gyvūnus nuo parazitų. Reguliariai reikia apžiūrėti kiekvieną gyvūną ir įvertinti individualią sveikatos būklę, įmitimą. Taip pat alpakos kasmet turi būti skiepijamos ir nukirminamos. Dėl visų gyvūnu sveikatos klausimų konsultuojamės su alpakų veterinare.
5. Alpakos kerpamos kartą per metus. Kirpti rekomenduojama atšilus orams balandžio-birželio mėnesiais. Šią procedūrą mūsų ūkis patiki profesionalams ir kviečiame atvykti alpakų kirpėją. Kirpimo metu nukerpami nagai, pagal poreikį gali būti trumpinami dantys. Nagų kirpimo procedūrą alpakoms tenka kartoti kas 2-4mėnesius.
6. Alpakos lytiškai subręsta sulaukusios 2-3 metų ir gali išgyventi geromis sąlygomis daugiau nei 25 metus.


Svajoji auginti alpakas? Aplankyk mūsų ūkį ir būtinai pasidalinsime savo sukaupta patirtimi.

Šią savaitę alpakos laukia  lankytojų, REGISTRUOTIS NEREIKIA:

🦙Trečiadienį (17d.) nuo 15 h iki 17 h
🦙Šeštadienį (20d.) nuo 11 h iki 15 h
🦙Sekmadienį (21d.) nuo 11 h iki 15 h
 
🦙Bilieto kaina 8Eur/lankytojui. Vaikai iki 2metų įleidžiami nemokamai.
🥕Maistas alpakoms 1Eur 
☀️Geru oru alpakos ganosi lauke, tad pasirūpinkite avalyne, kurios negaila išmurzinti. Jei oro sąlygos bus prastos su alpakomis bendrausime jų namuose
☕️Po edukacijos pas alpakas, mūsų krautuvėlėje galima atsigerti kavos, kakavos, arbatos, įsigyti alpakos vilnos gaminių ir kt.
 ‼️ Su gyvūnais ūkyje lankytis DRAUDŽIAMA‼️
‼  Prieš atvykstant susipažinti su ūkio taisyklėmis: