Kuo skiriasi alpaka ir lama?

Mūsų ūkyje žmonės dažnai klausia kuo skiriasi alpaka ir lama, kartais net ir mūsų alpakėles pavadina lamomis! Tad kokie skirtumai tarp šių gyvūnų? Alpakos ir lamos yra Pietų Amerikos kupranugarių giminės atstovai, tačiau visiškai skirtingi gyvūnai.

Tai kuo skiriasi alpaka nuo lamos?

  1. Dydžiu – lamos yra gerokai didesnės nei alpakos. Subrendusi lama sveria 130-200 kg ir užauga iki 180 cm. Alpakos yra gerokai mažesnės ir sveria 50-80 kg, užauga iki 99 cm.
  2. Ausimis – alpakos turi tiesias, smailias ausis, tuo tarpu lamų ausys yra banano formos.
  3. Snukučio bruožais – alpaka turi mielą, kailiu apaugusį veidą su buka ir minkšta nosimi. Lamų nosis žymiai ilgesnė ir veidas nėra toks gauruotas.
  4. Asmenybe – alpakos yra drovūs bandos gyvūnai, kurie visada laikosi kartu tam, kad apsisaugotu nuo plėšrūnų. Lamos labiau nepriklausomos ir pasitikinčios savimi. Tačiau lamos ir alpakos turi ir vieną bendrą savybę: jei yra nepatenkintos – jos spjaudosi.
  5. Vilna – alpakų vilna yra plona, minkšta, 18-30 mikronų. Ši vilna puikiai tinka drabužiams ir kitai tekstilei gaminti. Lamų vilna yra storesnė, apie 50-65 mikronų, todėl drabužiams netinkama.
  6. Paskirtimi – alpakos išveistos auginti aukštos kokybės vilnai. Lamos veisiamos kaip darbiniai gyvūnai, kurie žygių metu galėtu nešti krovinius.

Nors alpakos ir lamos giminingi kupranugarių šeimos gyvūnai, tačiau visus žavi savo išskirtine išvaizda ir charakteriu. Mūsų ūkyje šiuo metu galite susipažinti su alpakomis.

 

Alpakos laukia lankytojų, BE REGISTRACIJOS.

Šeštadienį (11d.) 11-15h
Sekmadienį (12d.) 11-15h
🦙Bilieto kaina 7Eur/lankytojui. Vaikai iki 2metų įleidžiami nemokamai.
🥕Maistas alpakoms 1Eur.
☀️Geru oru alpakos ganosi lauke, tad pasirūpinkite avalyne, kurios negaila išmurzinti. Jei oro sąlygos bus prastos su alpakomis bendrausime jų namuose
☕️Po edukacijos pas alpakas, mūsų krautuvėlėje galima atsigerti kavos, kakavos, arbatos, įsigyti alpakos vilnos gaminių ir kt.
‼  Prieš atvykstant susipažinti su ūkio taisyklėmis: