Alpakos: supraskite jų elgesį ir bendravimą geriau

Alpakos – tylūs, tačiau išraiškingi gyvūnai. Jos bendrauja tiek garsais, tiek kūno kalba. Bandoje vyrauja hierarchija, tad gyvūnai priklauso ir tam tikram jos sluoksniui, jie išlaiko asmeninius giminystės ryšius, taip pat palaiko draugiškus santykius ir net gali turėti priešų. Būdami šalia jų nuolat, išmokstame atpažinti tam tikrus ženklus, suprasti jų emocijas bei poreikius, galime užmegzti ryšį su gyvūnais ir perprasti bendravimo ypatumus. Kviečiame ir jus sužinoti daugiau apie alpakų elgseną – atvykus aplankyti mūsų ūkį, gebėsite įžvelgti gyvūnų savybes, kurių paprastai nepastebėtumėte!
alpaku elgsena

Alpakų skleidžiami garsai, elgsena ir jų reikšmė:

  • Tylus mekenimas – švelnus, tylus garsas, dažniausiai reiškiantis susidomėjimą arba ramybę. Taip alpakos kalba tarpusavyje, taip pat gali kalbinti ir žmogų.
  • Individualus mekenimo derinys – mama pagimdžiusi jauniklį skleidžia specifinį, tik jai būdinga mekenimą, kad jauniklis lengviau ją surastų bandoje.
  • Pypsėjimas (trumpas, pasikartojantis ir stiprus garsas) – tai dažniausiai reiškia pavojų ar nerimą. Jei banda pamato neįprastą gyvūną, dažnai stoja į būrį ir skleidžia pypsėjimo garsą, siekdamos perspėti bandą apie artėjantį pavojų.
  • Spjaudymasis – dažnai naudojamas norint parodyti nepasitenkinimą arba nustatyti hierarchiją tarp alpakų. Taip pat spjūvis gali būti naudojamas kaip gynyba, jei darome tai, kas gyvūnui nepatinka.
  • Meilės daina – kergimo metu alpakų patinas skleidžia specifinį garsą, kuris primena riaumojimą ir gargaliavimą. Šis garsas skirtas sukelti patelei ovuliaciją.

Alpakų kūno kalba. Ką  vertėtų žinoti?

Alpakos daug ką pasako savo laikysena ir judesiais. Taip pat jos reaguoja į žmonių kūno kalbą.

  • Ausys pakeltos ir nukreiptos į priekį – rodo susidomėjimą, smalsumą.
  • Ausys nukreiptos atgal arba prispaustos – reiškia nepasitenkinimą, stresą arba pasiruošimą gintis. Nuleistos ausys taip pat gali reikšti ir susidomėjimą.
  • Gulėjimas ant šono išsitiesus – atsipalaidavimas, gera savijauta. Ypatingai alpakos tai mėgsta daryti saulėtomis dienomis ganykloje.
  • Stovėjimas pakeltu kaklu ir įtempta laikysena – bandymas dominuoti arba pavojaus stebėjimas.
  • Staigus galvos kilstelėjimas ir traukimas atgal – nepasitenkinimas, pasiruošimas gintis, susidomėjimo praradimas.
  • Šokinėjimas ar lakstymas – tai smagi žaidimo formą, kai alpakos jaučiasi labai patogiai, Taip jos linksminasi, bendrauja.

Kaip suprasti, ar alpaka jaučiasi patogiai šalia žmogaus?

  • Jei alpaka savanoriškai artėja, tai reiškia, kad ji jaučiasi saugiai ir yra pasiruošusi su jumis bendrauti.
  • Jei atsitūpsite ar atsisėsite ant žemės, taip būdami žemiau nei alpaka, ji bus linkusi prieiti arčiau ir net paliesti jūsų veidą su nosimi, o tai – didelės pagarbos ženklas!
  • Nedarykite staigių judesių ir nelieskite alpakų galvos. Alpakos nemėgta kai nepažįstami žmonės liečia jų galvas, tad derėtų liesti tik kaklą arba nugarą. Jei gyvūnas traukiasi, rekomenduojama jo netrikdyti ir neliesti.

Svarbiausia: alpaka bus labiausiai linkusi su žmogumi bendrauti kai šis bus ramus, gerai nusiteikęs, nedemonstruos agresijos ir, žinoma, puoselės nuoširdžią meilę gyvūnams! Alpakos puikiai jaučia mūsų emocijas.

Alpakos savaitgalį lauks lankytojų, registruotis nereikia:

🦙Šeštadienį (19d.) Nuo 12h iki 16h
🦙Sekmadienį (20d.) Nuo 12h iki 16h
🦙Pirmadienį(21d.) Nuo 12h iki 16h

‼️Su gyvūnais ūkyje lankytis DRAUDŽIAMA

‼️Draudžiama maitinti gyvūnus savo atvežtu maistu

Bilieto kaina 9 Eur/lankytojui. Bilietas vaikams 7Eur. Vaikai iki 2metų įleidžiami nemokamai.

Maistas alpakoms 1Eur.

Jei oro sąlygos bus prastos, su alpakomis bendrausime jų namuose.