Gintare ir Vikis

Alpakų elgsena: ką naudinga žinoti prieš aplankant šiuos išskirtinius gyvūnus

Galbūt atrodo neįtikėtina, tačiau visai nemaža dalis mūsų ūkio lankytojų, kurie atvyksta pirmą kartą, nuoširdžiai bijo alpakų! Truputis streso pirmo pasimatymo metu – visiškai normalu, bet, kad baimių liktų kuo mažiau, naudinga žinoti, ko galima tikėtis iš gyvūno, atvykusio iš pačių Andų kalnų.

Alpakos – labai taikūs gyvūnai, tačiau kaip ir su bet kuriuo kitu, su alpaka reikia elgtis gražiai ir parodyti deramą pagarbą asmeninei jos erdvei. 

Alpaka neturi viršutinių dantų, ragų ar kanopų, tad sukelti rimtų sužeidimų tiesiog negali. Suerzinta gali apspjauti, tad blogiausia, kas gali nutikti – ant savęs pamatysite paskutinį gyvūno suvalgytą maistą.  Kartais, netikėtai iš užnugario užklupta ir išgąsdinta alpaka galį įspirti. Tačiau net tokiu atveju sumušimas būna minimalus, mat alpakų pėdos yra švelnios ir minkštos (nekalbant apie priekinėje dalyje esančius nagus). Labiausiai spardytis linkusios besilaukiančios patelės, kurios jautriau reaguoja į  potencialų pavojų.

Alpakos yra labai protingi ir jautrūs gyvūnai. Tarpusavyje jos bendrauja subtiliais ausų, uodegos judesiais, savo laikysena ir, žinoma, skleidžiamais garsais.

Tokius garsus naudinga atskirti ir žmogui. Pagrindinis garsas, kurį skleidžia alpakos yra savotiškas mekenimas, bandoje beveik virstantis  dūzgimu. Šiuo garsu gyvūnas gali išreikšti begalę dalykų – nuo baimės iki susierzinimo,  nuo smalsumo iki atsargumo. Kai alpaka šnarpščia, leidžia garsą panašų į knarkimą, greičiausiai buvo pažeista jos asmeninė erdvė. 

 Alpaka taip pat pasižymi ilgalaike atmintimi, tad jei negražiai pasielgsite su gyvūnu, jis taip greitai to nepamirš. Šie gyvūnai taip pat geba atskirti žmones ir net pritaikyti jiems individualų elgesį.

Kai kurios alpakos geba atpažinti daiktus ir net prisiminti jų paskirtį – pavyzdžiui pamačius išmanųjį telefoną, pasiruošti asmenukei!

Vienas dažniausiai pasitaikančių skundų – neva „alpaka man įkando“. Tokį grybštelėjimą vargu ar  galima pavadinti įkandimu, pirmiausia dėl jau minėtos priežasties – alpakos turi tik apatinius dantis. Toks grybštelėjimas sietinas labiau su žaidimu ar dėmesio reikalavimu nei agresija.

Bendraudami su alpakomis nebijokite užmegzti akių kontakto, galite kiek pritūpti – tada alpaka labiau atsipalaiduoja, nustoja laikyti žmogų grėsme. Bet kokioje situacijoje stenkitės išlikti ramūs – riksmai, šūksniai ar bėgimas gali tik labiau išgąsdinti gyvūnus.

Atvykstant pas mus, svarbu prisiminti, kad ūkio darbuotojai puikiai pažįsta čia gyvenančius gyvūnus, todėl prieš apsilankymą išdėstytas taisykles būtina įsiminti ir jų laikytis alpakų aptvare. Tada nebejotinai puikiai praleisite laiką!   

Šią savaitę alpakos laukia lankytojų, REGISTRUOTIS NEREIKIA:

🦙Šeštadienį (5d.) nuo 11h iki 15h
🦙Sekmadienį (6d.) nedirbame
✅Bilieto kaina 8Eur/lankytojui. Vaikai iki 2metų įleidžiami nemokamai.
😎Maistas alpakoms 1Eur. Savo maistu maitinti DRAUDŽIAMA
Geru oru alpakos ganosi lauke, tad pasirūpinkite avalyne, kurios negaila išmurzinti. Jei oro sąlygos bus prastos su alpakomis bendrausime jų namuose
Po edukacijos pas alpakas, mūsų krautuvėlėje galima atsigerti kavos, kakavos, arbatos, įsigyti alpakos vilnos gaminių ir kt.
🐕 🔥Su gyvūnais ūkyje lankytis DRAUDŽIAMA